Biz Kimiz?

Kurucularımızdan Onur Gökhan Gökakın Kimdir?

1973 tarihinde İstanbul, Beşiktaş semtinde doğdu. İlköğretime İzmir’de Ulusal Egemenlik İÖO’da başlayıp, kalan diğer öğretimlerine İstanbul’da devam etti. 

Lise çağlarında hem okuyup hemde meslek hayatına atıldı. 1986’da babası ile kurdukları (Onur Ambalaj San ve Tic. LTD. ŞTİ.) ambalaj fabrikasında çalışmaya, kutu tasarımları ve görsel tasarımlar yapmaya başladı. Kariyerine, 1992 yılından itibaren ajans hizmetide vermeye başlayan kendi şirketinde, hem yönetimde hemde tasarım ofisinin başına geçerek devam etti. Onur Ambalaj Ltd, Türkiye’ye ambalaj ve reklamcılık konusunda birçok yeniliğin gelmesi konusunda sektöre öncülük etmiştir.. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat Fakültesinden mezun olmuştur.

1984 yılında Türkiye’ye getirttiği ilk bilgisayarı ile önce donanımı ve yazılımı sonra programlamayı öğrendi. Takip eden yıllarda o dönemde yeni çıkmaya başlayan tasarım ve çizim programlarını edinip bu konuda kendini geliştirmeye başladı. Bu arada 2006 yılında Times Dergisi tarafından “Yılın Kişisi” seçildi. PC ile başladığı bilgisayar hayatına 2008 başlarında Apple ile devam etti.

Mart 2008 yılında MacBook bilgisayarı ile donanım geliştirme adına Apple INC. Amerika ile temasa geçti. Buluşlarını ve fikirlerini Steve Jobs ve ekibi ile paylaştı. O senelerde piyasaya çıkan MacBook Air serisi bilgisayarlarda artık fikirleri ve buluşları vardı ve PC camiasında da değişim süreci başlamıştı. 2010 yılında Steve Jobs’tan “Ürün Geliştirme” ekibinde yer alması için teklif aldı ve kabul edip Apple California, Amerika ailesine katıldı.

35 yılı aşkın süredir tasarım ile uğraşan, sektörde birçok yeniliğe imza atan, piyasada kullanılan birçok programa hakim olan ve bu konuda eğitim verip, yetiştirdiği pek çok kişide bulunmaktadır. Görev aldığını şirketlerde bilgi ve tecrübelerini ekip arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde paylaşmış ve onların tecrübelerini kendini geliştirmekte kullanmıştır. Tüm bunların dışında aktif olarak AKA Arama Kurtarma Derneğinde Haberleşme ve Reklam, Sosyal Medya Sorumlusu, Amatör Telsizci, Yat Kaptanı, Kısa Dalga (HF) Telsiz Haberleşme Uzmanıdır. 

Kurucularımızdan Tamer Akay Kimdir?

Yazımız yakında geliyor.